телефон: факс:
+38(050)3739007, +38(050)4332540, +38(098)9125105
Івано-Франківська обл., м. Калуш

Будівельний журнал №9-10

 

 

«3 Бетони»  споруджують об’єкти

високої технологічності зі збірного залізобетону

   

    Головним напрямком роботи компанії «3 Бетони» є комплексне виконання замовлень: проектування, виробництво, доставка і монтаж залізобетонних каркасів будівель та споруд. Великопролітні попередньонапружені конструкції, які виготовляються на підприємстві, дають широкі можливості для проектування споруд, де необхідні великі просторі приміщення. Але, як відомо, не існує простих і готових рецептів щодо вибору оптимального конструктивного рішення будівлі. Товариство «3 Бетони», зважаючи на значний досвід роботи в цій галузі, спроможне виконувати найскладніші проекти за сучасними технологіями і вивіреними інженерно-технічними рішеннями

    Великорозмірні каркасні споруди у своїй переважній більшості зводяться за індивідуальними проектами, хоча існує тенденція будівництва деякими мультинаціональними мережами характерних тільки для них типових споруд незалежно від країн їх знаходження.       Однією з таких мереж є компанія «Метро Кеш енд Кері», безумовною вимогою якої було будівництво в Україні торговельних центрів практично ідентичних тим, що збудовані у Західній а потім і в Центральній Європі. А це вимагало впровадження в будівельній галузі виробництва збірних залізобетонних конструкцій за новими технологіями, випробуваними в зарубіжних країнах.

    У 2004 році в Харкові компанія «3 Бетони» першою розпочала зведення каркасу величезної торговельної будівлі мережі «Метро Кеш енд Кері, що стало яскравим прикладом повернення в Україні до широкого застосування конструкцій із збірного залізобетону, виготовлених за сучасними технологіями.

    З того часу завод «3 Бетони» із власних залізобетонних конструкцій збудовано 23 каркаси торговельних центрів «Метро Кеш 

 

енд Кері» по всій Україні та велику кількість інших торгово-розважальних центрів, складів, будівель промислового призначення як для українських, так і для іноземних замовників.

    Всього протягом пяти років виробничої діяльності підприємство взяло участь у будівництві близько 160 об’єктів. Загальна площа забудови залізобетонних каркасів, змонтованих із виробів заводу, становить близько 720 тис. м2, виготовлено близько 70 тис. м2 пустотних плит, а також мостові балки для 6 мостів (за 4-ий квартал 2008 року).

    У 2009 році компанією успішно завершено будівництво надзвичайно відповідального об’єкту – фарбувального цеху заводу з виробництва автомобілів Skoda для концерну «Єврокар» у місті Чоп Закарпатської області. Одна з важливих особливостей будівництва величезного промислового об’єкта – його розміщення у сейсмічній зоні та чітке виконання жорстких вимог по дотриманню усього технологічного процесу.

Конструкція будівлі

    Основна будівля цеху прямокутної форми, каркасної конструкції, одно- 

 

дворівнева з перепадами на висоті, загальним розміром в плані 270 х 57 м в осях з прибудовами:

 - навісу для відвантаження матеріалів;

  - приміщень компресорної, приготування фарб та складу.

На відмітці + 6,00 м розташовані технологічні антресолі, на відмітках ± 0,00 та + 3,00 м запроектовано адміністративно-побутові приміщення.

    Конструктивну схему будівлі цеху складає повний збірний залізобетонний каркас (виробництва залізобетонних виробів і конструкцій ТОВ «3 Бетони») із трьохпролітними (дві 18-ти метрові  і одна 21-на метрова) рамами з кроком 9 м.

    Будівля у довжині розділена трьома антисейсмічними та одним усадочним швами. Колони збірні залізобетонні, розмірами 60 х 60 см, 60 х 80 см та 80 х 80 см.

    Головні балки покриття збірні залізобетонні прольотом 18 та 21 м.

    Другорядні балки покриття збірні залізобетонні прольотом 9 та 18 м і балки перекриття прольотом 9 та 10,5 м.

    Стіни зовнішні навісні (набірний сандвіч). Перекриття - залізобетонне, частково зі збірних залізобетонних

 

    Сучасне обладнання і передові технології, впроваджені на підприємстві, дозволяють виготовляти унікальні великопролітні залізобетонні вироби високої якості та надійності, які широко використовуються в будівництві великих логістичних центрів і складів, торгових і торгово-розважальних центрів, заводів і фабрик, спортивних і оздоровчих об’єктів, транспортних і пішохідних мостів та іншого.

попередньонапружених порожнинних плит, а в основній масі збірно-монолітне покриття - мембрана по утепленому профнастилу.

    Діафрагмою жорсткості будівлі служать розвинуті січення колон та вертикальні і горизонтальні зв’язки.

 

Збірно-монолітне перекриття 

(сітка колон 9 х 10,5 м)

    Рішення по застосуванню саме такого типу перекриття було єдиним технічно та технологічно доцільним, виходячи з кількох факторів жорстких умов технічного завдання Замовника, зокрема:

 - ставилася під сумнів безпека експлуатації перекриття з використанням порожнинних плит в технологічній зоні виробничого корпусу через припущення, що порожнини з плином часу заповняться парами фарб та інших летючих легкозаймистих речовин і становитимуть загрозу вибухонебезпеки;

 - виконання монолітного перекриття своєю значною трудомісткістю порушувало граничні терміни виконання будівельно-монтажних робіт та паралельно виникали труднощі з поставкою великих об’ємів бетонної суміші за відсутності в околицях необхідної матеріально-виробничої бази.

    Враховуючи такі умови, перекриття зі збірного залізобетону вважалося б найбільш прийнятним, 

 

якби не обмеження чітко встановленої сумарної висоти складових конструкцій перекриття, включаючи чистову підлогу.

    Таким чином, найефективнішим виявилося застосування саме збірно-монолітного варіанту перекриття, оскільки це дозволяло залишитися в межах границі висоти конструкції та завдяки технологічності задовольняло графіки виконання робіт.

    Отже, спільними зусиллями замовників, конструкторів, виробничників і будівельників цей проект здійснено за оптимальними рішеннями. Спорудження фарбувального цеху заводу з виробництва автомобілів Skoda стало ще одним кроком до подальшого розвитку каркасного будівництва із залізобетонних конструкцій в Україні. Цей об’єкт  наглядно демонструє, які складні вузли з’єднань конструкцій, які високі технологічні вимоги можна виконувати завдяки сучасним технологіям по застосуванню виробів і конструкцій із збірного і збірно-монолітного залізобетону.

    Для підприємства «3 Бетони», що постійно розвивається, освоює виробництво нових видів продукції, впроваджує сучасні технології і конструктивні рішення, - це ще один крок до професійного визнання високотехнологічності і інженерної компетентності.

 

 

 

 

 

3 БЕТОНИ - 2024 | All rights reserved
3 Бетони 9 з 10 на основі 15 оцінок. 5 клієнтських відгуків